ZGK prosi by wyrzucać mniej śmieci

Tagi: brak tagów
2020-04-01
ZGK prosi by wyrzucać mniej śmieci

ZGK wystosował prośbę na Facebooku, aby w najbliższym czasie, bardziej niż zwykle, zwrócić uwagę na ilość odpadów, które produkujemy. Możemy zrobić to robiąc przemyślane zakupy. Możemy też zmniejszyć objętość odpadów np. zgniatając butelki i inne opakowania.

Kolejnymi sposobami, które podaje Zakład Gospodarki Komunalnej jest ograniczenie remontów, wymiany mebli itd. Dobrym pomysłem jest również kompostowanie.

Przybywanie odpadów jest problemem, o czym pisze portalkomunalny.pl. Tych stale przybywa. Miasta muszą uporać się z tym problemem. Wiele osób z okazji pozostania w domu postanowiło zająć się remontem. To wszystko powoduje przeciążenie systemu.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22