ZGK przypomina. Worki z odpadami BIO będą odbierane do końca miesiąca.

Tagi: brak tagów
2019-11-18
ZGK przypomina. Worki z odpadami BIO będą odbierane do końca miesiąca.

Worki BIO służą do gromadzenia resztek warzyw i owoców, torebek na fusy po herbacie i kawie, łupin orzechów, liści, gałęzi, trawy i trocin, kwiatów doniczkowych i ciętych czy skorupek od jajek.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze przypomina, że worki z odpadami BIO będą odbierane od mieszkańców do końca miesiąca. Od grudnia do marca będzie można przywieźć je samodzielnie do PSZOK-u przy ul. Wrocławskiej.

Co to jest PSZOK?

PSZOK to Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jest to miejsce, w którym mieszkańcy w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą oddać zebrane selektywnie przez siebie odpady.

W Zielonej Górze znajdują się dwa PSZOK-i. Jeden główny na terenie Działu Zagospodarowania Odpadami ZGKiM przy ulicy Wrocławskiej 73. Jest to główne wysypisko śmieci, na które wjeżdża się od strony Raculi. Odpady można wywozić w godzinach 7:00 – 20:00 w dni robocze, a w soboty od 8:00 do 12:00.

Uzupełniający PSZOK znajduje się na ulicy Zjednoczenia 110d przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Tam jednorazowo można dostarczyć do 20 kg odpadów. Czynny jest w dni robocze od 6:00 do 18:00 i w soboty od 7:00 do 15:00.

Jakie odpady są przyjmowane w PSZOK-u?

  • odpady z gospodarstw domowych  
  • baterie i akumulatory
  • przepalone żarówki
  • papier, tworzywa sztuczne, szkło
  • złom
  • opony samochodowe (uwaga tylko w PSZOK w DZO w Raculi)
  • odpady wielkogabarytowe (stare meble, sprzęty)
  • zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne
  • stare lekarstwa
  • odpady organiczne

Należy pamiętać, że odpady przyjmowane są jedynie od mieszkańców Zielonej Góry. Każdy kto je dostarczy musi rozładować je samodzielnie w określonym miejscu.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22