Zielona Góra – gdzie sprzedać używany samochód w każdym stanie?

Tagi: brak tagów
2022-02-18
Zielona Góra – gdzie sprzedać używany samochód w każdym stanie?

Czasami jesteśmy w sytuacji, że musimy szybko sprzedać swój samochód i od razu mieć do dyspozycji pieniądze z jego sprzedaży. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam skupy samochodów, które zwykle oferują możliwość szybkiego gotówkowego rozliczenia na miejscu podczas odbioru samochodu. Trzeba się przy tym liczyć, że cena sprzedaży może być nieco niższa, niż przy próbie sprzedaży go przez portale ogłoszeniowe. Jednak to co zyskujemy to bezpieczeństwo. Sprzedajemy auto ludziom, którzy dobrze wiedzą, co chcą z nim zrobić i są świadomi jego stanu technicznego. To co ważne, to to że do dyspozycji też od razu mamy pieniądze, które mogą być nam pilnie potrzebne.

Skup samochodów – Zielona Góra to miejsce, gdzie szybko sprzedamy samochód

W Zielonej Górze bez trudu znajdziemy skup aut, w którym sprzedamy nasz samochód. Co więcej, firmy te oferują, że skupują samochodu w każdym stanie technicznym oraz wizualnym. Nie powinno więc być problemu, aby sprzedać auto uszkodzone, w które nie chcemy już inwestować pieniędzy.

Skupy aut przyjmują również często samochody bez ważnego ubezpieczenia oraz przeglądu. To dodatkowa zaleta, gdy przegląd naszego samochodu już się skończył, ale z uwagi na jego usterki techniczne nie jesteśmy w stanie go przeprowadzić, a nie chcemy pokrywać kosztów naprawy. Wtedy z trudem sprzedalibyśmy taki samochód na wolnym rynku. Skup samochodów więc wydaje się jedynym rozsądnym wyjściem, które pozwoli nam odzyskać część pieniędzy i nie złomować auta.

O czym warto pamiętać sprzedając auto w skupie?

Podczas wysyłania wiadomości do skupu warto już za wczasu zrobić kilka zdjęć samochodu z każdej strony oraz w środku. Z pewnością pomogą one zainteresować naszym autem pracowników skupu. Będą one też pomocne przy wykonaniu wstępnej wyceny, dzięki czemu szybciej dowiemy się ile dany skup jest nam w stanie za samochód zapłacić.

Powinniśmy przygotować również informacje dotyczące samochodu, tj. opisać jego faktyczny stan, podać markę i model, datę produkcji, informację o przeglądzie i ubezpieczeniu. Jeśli wiemy, że interesuje nas określona kwota, warto ją również podać. Będzie ona pewnym odnośnikiem i pozwoli nam przefiltrować na wstępie oferty skupów, które nie będą chętne tyle zapłacić. Oczywiście warto zaznaczyć, że cena podlega negocjacji.

Jeśli nasze auto jest uszkodzone skup z pewnością będzie chciał taki samochód kupić taniej. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Przed odsprzedażą musi zainwestować pieniądze w jego naprawę lub rozłożyć go na części, aby sprzedać samochód korzystnie po podziale na konkretne podzespoły.

Przeczytaj również

Jeśli zakupimy samochód, w ciągu 30 dni musimy go przerejestrować. Czas ten liczony jest od daty zawarcia umowy sprzedaży. Niedopełnienie obowiązku zakończyć może się wysoką…

Artykuły 2024-06-12

Miasto Zielona Góra zawarło porozumienie z aptekarzami, które gwarantuje dostęp do leków w niedziele, święta i w porze nocnej. Od 1 stycznia weszła w życie…

Artykuły 2024-06-07

Zakład Gospodarki Komunalnej przypomina o funkcjonowaniu Szperowiska tuż obok PSZOK-u przy ul. Wrocławskiej 73. Szperowisko to punkt typu oddam-wymienię, gdzie każdy może za darmo wziąć…

Artykuły 2024-06-07