Zielona Góra – gdzie wyrzucić śmieci? Jest wyszukiwarka odpadów!

Zielona Góra – gdzie wyrzucić śmieci? Jest wyszukiwarka odpadów!

Wchodząc na stronę ZGK Zielona Góra możemy przejść do wyszukiwarki odpadów. Do czego ona służy? Jest to dla nas pomoc, która powie nam gdzie wyrzucić dany odpad.

Segregowanie odpadów nie zawsze jest łatwe. Czasami zastanawiamy się, gdzie daną rzecz powinniśmy wyrzucić. Na przykład chusteczkę, która została użyta do wydmuchania nosa. Czy powinniśmy umieścić w pojemniku na papier? Co zrobić z żarówką, puszką po farbie czy kartonem po mleku.

Na te wszystkie i inne pytania odpowie wyszukiwarka odpadów. Pozwala ona dowiedzieć się jak dokładnie segregować śmieci i do jakich pojemników powinny one trafić.

Jak skorzystać z wyszukiwarki odpadów?

Najpierw wchodzimy na stronę ZGK Zielona Góra (zgk.net.pl). Następnie w górnym menu wybieramy link „WYSZUKIWARKA”.

W pole wpisujemy nazwę odpadu, który chcemy znaleźć. Może to być przykładowo puszka po farbie. Gdy zaczniemy wpisywać frazę, wyszukiwarka sama nam zacznie podpowiadać odpady, których możemy szukać.

Wybieramy więc ten, który nas interesuje, a za chwilę zobaczymy stronę z informacją, gdzie powinniśmy dany odpad umieścić.

Co zrobić gdy jakiegoś odpadu nie ma w bazie?

Gdy jakiś odpad nie istnieje jeszcze w bazie możemy zgłosić to mailowo na adres promocja@zgkim.zgora.pl. Jeśli chcemy dowiedzieć się co z nim zrobić zawsze możemy skontaktować się z ZGK na Facebooku lub telefonicznie.

Przeczytaj również

Urząd Miasta Zielona Góra informuje, że od poniedziałku, 8 lipca, ruszają prace związane z rozbudową skrzyżowania ulic Batorego i Źródlanej. Nowe pasy ruchu i sygnalizacja…

Aktualności 2024-07-04

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze i władze miasta osiągnęły porozumienie, dzięki któremu autobusy MZK będą kursować na terenie szpitala. Nowe zatoki przystankowe umożliwią pasażerom wygodny…

Aktualności 2024-07-03

W dniach od 1 lipca do 31 sierpnia 2024 r. Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze będzie czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od…

Aktualności 2024-07-01