Zielona Góra — gdzie zgłosić porzucone auto zabierające miejsce parkingowe

Tagi: brak tagów
2023-09-01
Zielona Góra — gdzie zgłosić porzucone auto zabierające miejsce parkingowe

Zielona Góra, znana również jako „Miasto Wina”, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednak jak w każdym rozwijającym się mieście, również tutaj pojawiają się wyzwania związane z infrastrukturą i codziennym życiem mieszkańców.

Jednym z nich jest problem porzuconych samochodów, które nie tylko szpecą przestrzeń miejską, ale także ograniczają dostęp do cennych miejsc parkingowych. W wielu przypadkach mieszkańcy nie wiedzą, gdzie zgłosić takie pojazdy i jakie kroki podjąć, aby przywrócić porządek. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć procedurę zgłaszania porzuconych aut oraz wskazać odpowiednie instytucje w Zielonej Górze, które zajmują się tą kwestią.

Jak zgłosić porzucone auto — Zielona Góra

Mieszkańcy zielonogórskich osiedli stale zmagają się z problemem parkowania. Dlatego, każde miejsce parkingowe jest na wagę złota. Porzucone samochody niepotrzebnie je zajmują, dlatego najlepiej jest po prostu takie auto zgłosić, a zostanie ono odholowane.

Gdzie możemy to zrobić? Wystarczy, że skontaktujemy się ze Strażą Miejską w Zielonej Górze. Oczywiście, procedura trochę musi potrwać. W pierwszej kolejności namierzony zostanie właściciel i poinformowany o konieczności zabrania pojazdu. Jeśli jednak się nie znajdzie lub zlekceważy sytuację, wtedy auto zostanie odholowane na jego koszt. Warto jednak poinformować o takim samochodzie, jeśli znajduje się on w naszej okolicy.

Dane kontaktowe Straży Miejskiej w Zielonej Górze

Siedziba Straży Miejskiej w Zielonej Górze znajduje się na ulicy Bohaterów Westerplatte 23.

Godziny otwarcia:

poniedziałek 7.30 – 16.00
wtorek, środa, czwartek 7.30 – 15.30
piątek 7.30 – 15.00

Dane kontaktowe:

Sekretariat
tel: (68) 320 08 03
sekretariat e-mailstrazmiejska@um.zielona-gora.pl

Dyżurny
tel. zgłoszeniowy 68 320 08 99
e-mail: dyzurny@um.zielona-gora.plPrzeczytaj również

Chcesz kupić ajran w Zielonej Górze? Nie musisz wcale jechać do Turcji. Można go kupić w naszym mieście. Jednym ze sklepów, gdzie jest on dostępny,…

Artykuły 2023-09-11

Totem multimedialny to zaawansowane urządzenie elektroniczne, które łączy w sobie różnorodne funkcje multimedialne, takie jak wyświetlanie treści wideo, dźwięk, interakcję z użytkownikiem i wiele innych….

Artykuły 2023-08-25

Destylacja to jeden z najstarszych znanych nam procesów chemicznych. Ogólnie rzecz biorąc, jest to reakcja chemiczna, która daje możliwość rozdzielenia składników zawartych w cieczy. W…

Artykuły 2023-08-23