Zielona Góra – gdzie złożyć wniosek na bon turystyczny?

Tagi: brak tagów
2020-07-11
Zielona Góra – gdzie złożyć wniosek na bon turystyczny?

Bon turystyczny ma za zadanie wesprzeć finansowo rodziny osłabione skutkami pandemii koronawirusa, a także wspomóc branżę turystyczną, która przez pandemię również jest w złej kondycji finansowej.

Świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia będzie jednorazowe. Bon będzie dostępny w postaci kodu elektronicznego, który to kod zrealizować będzie można w firmach turystycznych biorących udział w programie.

Za jego pomocą będzie można opłacić na przykład usługi hotelarskie czy imprezy turystyczne. Bon ma wejść w życie jeszcze w te wakacje, ale jak podaje pomorska.pl, nie prędzej niż pod koniec lipca.

Bon będzie ważny do końca marca 2022 roku, dlatego będziemy mieć sporo czasu by go wykorzystać. Zrobimy to tylko na terenie Polski. Katalog firm współpracujących dopiero się ukaże i prace nad nim koordynuje Polska Organizacja Turystyczna.

Gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o bon turystyczny składamy przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Przebiega to podobnie jak w przypadku złożenia wniosku o świadczenie wychowawcze 500+.

Aby zarejestrować się w PUE ZUS musimy mieć Profil Zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny lub być klientem jednego z banków, który umożliwia weryfikację.

Oddział ZUS w Zielonej Górze mieści się na ulicy Kupieckiej 65. Czynny jest w poniedziałki od 8:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 8:00 do 15:00.

Z ZUS można skontaktować się telefonicznie. Ogólnopolska infolinia dostępna jest pod numerem 22 560 16 00. Dzwonić można w dni robocze od 7:00 do 18:00.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22