Zielona Góra inwestuje w remonty i budowę ulic

Tagi: brak tagów
2024-02-05
Zielona Góra inwestuje w remonty i budowę ulic

Masowy remont dróg miejskich w Zielonej Górze

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Zielonej Góry, Prezydent Janusz Kubicki ogłosił szeroko zakrojony plan remontów oraz budowy nowych ulic w mieście. Dzięki wsparciu w wysokości 25 mln zł z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz równowartościowemu dofinansowaniu z budżetu miasta, łącznie na inwestycje drogowe przeznaczono imponującą kwotę 50 mln zł.

Priorytetowe projekty już w realizacji

Wśród pierwszych zadań znajdują się prace na ulicach Nowej i Lechitów, które już dobiegają końca, w tym także budowa ścieżki rowerowej. Kolejne inwestycje obejmują ulice w dzielnicach Przylep-Skokowa, Ochla-Św. Huberta, Zatonie-Niedoradz, gdzie umowy na roboty budowlane zostały już podpisane.

Planowane przetargi i przyszłe inwestycje

Miasto ogłosi przetargi na realizację 13 pakietów inwestycyjnych, wśród których znajdą się projekty rozbudowy ulic na osiedlach Kolorowym, Zastalowskim, Mazurskim oraz budowy minirond i nowych odcinków dróg w różnych częściach miasta. W planach są również inwestycje na ulicach Zawada-Szkolna, Prosta, Rzeźniczaka oraz wielu innych, z uwzględnieniem potrzeb pieszych i rowerzystów.

Dalsze plany zależne od finansowania

Zielona Góra ma ambitne plany na przyszłość, w tym remonty ulic takich jak Poznańska, Gorzowska czy Kostrzyńska, jednak ich realizacja będzie uzależniona od dostępności środków finansowych. Dodatkowo, miasto przygotuje dokumentacje projektowe dla remontów istniejących ulic, w tym m.in. Węglowej, Nobla czy Domeyki.

Inicjatywa wspierana przez mieszkańców

Projekt remontów i budowy nowych dróg spotkał się z pozytywnym odbiorem mieszkańców, którzy aktywnie włączają się w procesy inwestycyjne, wspierając realizację projektów. Radny Andrzej Brachmański podkreśla znaczenie współpracy miasta z mieszkańcami, które przyczynia się do sukcesu przedsięwzięć drogowych.

Różnorodne inwestycje drogowe w 2024 roku

Oprócz głównych projektów, miasto zaplanowało szereg innych inwestycji drogowych na rok 2024, w tym budowę chodników, dróg oraz ciągów pieszych, co świadczy o kompleksowym podejściu do rozbudowy i modernizacji infrastruktury drogowej w Zielonej Górze.

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra

Przeczytaj również

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21