Zielona Góra – pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Potwierdzony przez Ministra Zdrowia.

Tagi: brak tagów
2020-03-04
Zielona Góra – pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Potwierdzony przez Ministra Zdrowia.

Dzisiaj rano obyła się konferencja Ministerstwa Zdrowia. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził na niej, że jest pierwszy zdiagnozowany przypadek koronawirusa w Polsce. Pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze na oddziale zakaźnym i czuje się dobrze.

Według informacji przekazanych przez Ministerstwo, pacjent powrócił z Niemiec. Podróżował sam, nie środkami zbiorczego transportu. Na tym samym oddziale przebywa jeszcze jedna osoba, która jest dopiero badana pod kątem zakażenia koronawirusem.

Poinformowano również, że obecnie w Polsce przeprowadzono 584 testy na obecność koronawirusa.

Jednocześnie apeluje się o zachowanie spokoju. Obecnie jest tylko jedna osoba zarażona koronawirusem i kilka objętych kwarantanną jak podkreśla szef resortu zdrowia.

Zobacz również:
Koronawirus – co musisz wiedzieć, jak się chronić?
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie koronawirusa

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22