Zielona Góra w czerwonej strefie? To możliwe.

Tagi: brak tagów
2020-10-06
Zielona Góra w czerwonej strefie? To możliwe.

Wczoraj Gazeta Lubuska poinformowała, że Zielona Góra może znaleźć się w czerwonej strefie. Według nieoficjalnych informacji „Lubuskiej” od 10 października Zielona Góra znajdzie się w żółtej strefie – może nawet w czerwonej.

Czym są strefy?

Kraj podzielony jest na powiaty, które znajdują się w różnych strefach – zielonej, żółtej i czerwonej. W strefie zielonej znajdują się z nich, w których nie ma alarmującego poziomu zakażeń. Gdy ten się zwiększa, powiat trafia do strefy żółtej lub czerwonej. Różnią się one od siebie ograniczeniami, jakie w nich obowiązują.

Najwięcej zakażeń jest w powiatach oznaczonych jako strefa czerwona. Obowiązują tam również najbardziej surowe zasady. Jedną z nich jest zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Ograniczenia dotyczą również organizacji imprez czy korzystani z obiektów sportowych czy rozrywkowych. To kolejne problemy dla funkcjonujących tam firm np. siłowni.

1 października Kancelaria Premiera ogłosiła listę powiatów, w których obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Lista obowiązuje od 3 października. Lista ta aktualizowana jest w każdym tygodniu.

❗ Nowe zasady bezpieczeństwa dla powiatów.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Czwartek, 1 października 2020

Warto przypomnieć, że już na tej liście znaleźliśmy się w strefie niebieskiej czyli zagrożonej dodatkowymi obostrzeniami. Bardzo więc możliwe, że po ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce, zostaniemy przeniesieni do strefy żółtej lub czerwonej.

Jakie ograniczenia obowiązują w strefie czerwonej?

fot. Facebook – Kancelaria Premiera
fot. Facebook – Kancelaria Premiera
fot. Facebook – Kancelaria Premiera

Przeczytaj również

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21