Zielona Góra w czerwonej strefie? To możliwe.

Tagi: brak tagów
2020-10-06
Zielona Góra w czerwonej strefie? To możliwe.

Wczoraj Gazeta Lubuska poinformowała, że Zielona Góra może znaleźć się w czerwonej strefie. Według nieoficjalnych informacji „Lubuskiej” od 10 października Zielona Góra znajdzie się w żółtej strefie – może nawet w czerwonej.

Czym są strefy?

Kraj podzielony jest na powiaty, które znajdują się w różnych strefach – zielonej, żółtej i czerwonej. W strefie zielonej znajdują się z nich, w których nie ma alarmującego poziomu zakażeń. Gdy ten się zwiększa, powiat trafia do strefy żółtej lub czerwonej. Różnią się one od siebie ograniczeniami, jakie w nich obowiązują.

Najwięcej zakażeń jest w powiatach oznaczonych jako strefa czerwona. Obowiązują tam również najbardziej surowe zasady. Jedną z nich jest zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Ograniczenia dotyczą również organizacji imprez czy korzystani z obiektów sportowych czy rozrywkowych. To kolejne problemy dla funkcjonujących tam firm np. siłowni.

1 października Kancelaria Premiera ogłosiła listę powiatów, w których obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa. Lista obowiązuje od 3 października. Lista ta aktualizowana jest w każdym tygodniu.

❗ Nowe zasady bezpieczeństwa dla powiatów.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Czwartek, 1 października 2020

Warto przypomnieć, że już na tej liście znaleźliśmy się w strefie niebieskiej czyli zagrożonej dodatkowymi obostrzeniami. Bardzo więc możliwe, że po ostatnich wydarzeniach, które miały miejsce, zostaniemy przeniesieni do strefy żółtej lub czerwonej.

Jakie ograniczenia obowiązują w strefie czerwonej?

fot. Facebook – Kancelaria Premiera
fot. Facebook – Kancelaria Premiera
fot. Facebook – Kancelaria Premiera

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22