Zielona Góra wprowadza bilet 60-minutowy w miejskiej komunikacji

Tagi: brak tagów
2024-02-07
Zielona Góra wprowadza bilet 60-minutowy w miejskiej komunikacji

Nowa oferta biletowa ma zachęcić mieszkańców do częstszego korzystania z autobusów

Zielona Góra stawia na udogodnienia w komunikacji miejskiej. W odpowiedzi na ograniczenia w bezpośrednich połączeniach między osiedlami, miasto wprowadza nowy rodzaj biletu. Już niedługo pasażerowie będą mogli nabyć bilet 60-minutowy w cenie dotychczasowego biletu jednoprzejazdowego. Inicjatywa ta ma na celu zachęcenie mieszkańców do częstszego korzystania z transportu publicznego.

Centrum Przesiadkowe kluczowe dla zmian

W ramach rozwoju infrastruktury miejskiej, w Zielonej Górze wybudowano centrum przesiadkowe, które obsługuje ponad 1000 autobusów dziennie. To właśnie tam, pasażerowie będą mogli w pełni wykorzystać nowe możliwości oferowane przez bilet 60-minutowy, umożliwiający dowolną liczbę przesiadek w ciągu godziny.

Korzyści dla pasażerów i miasta

Prezydent Janusz Kubicki, przekonany przez Roberta Górskiego, zdecydował o wprowadzeniu nowego systemu biletowego. Dzięki temu mieszkańcy podróżujący w grupie i planujący przesiadki nie będą już musieli kupować wielu biletów, co czyni transport miejski bardziej atrakcyjnym w porównaniu do prywatnych przewoźników. To krok naprzód w dążeniu do zwiększenia mobilności miejskiej i redukcji ruchu samochodowego.

Podziękowania dla zespołu

Zaangażowanie w realizację projektu biletu 60-minutowego wykazali również prezes Robert Karwacki, Oskar Suchodolski, Anna Chaberska, Michał Niemczynowski i Jacek Newelski z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze. Ich wkład jest nieoceniony w procesie wprowadzania zmian mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców i funkcjonowania komunikacji miejskiej.

Planowane wprowadzenie nowego biletu zaplanowano na marzec, co jest wyrazem determinacji miasta w realizacji proekologicznych i prospołecznych inicjatyw.

Źródło: Radny Robert Górski / Facebook

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08