Zielonogórscy policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg narkotyków

Tagi: brak tagów
2019-10-28
Zielonogórscy policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg narkotyków

Policjanci z Zielonej Góry z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy brali udział w obrocie znaczną ilością narkotyków.

Jeden z mężczyzn miał 2 kg narkotyków – amfetaminy oraz marihuany. Drugi mężczyzna usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu 24 kg amfetaminy i marihuany. Obydwaj są aresztowani na 3 miesiące.

Jest to wynikiem akcji policji, która w ostatnim czasie zbierała i weryfikowała informacje operacyjne na temat mężczyzn, którzy mieli sprzedawać środki odurzające i psychotropowe na duża skalę na ternie naszego miasta.

Po ustaleniu miejsca pobytu mężczyzn policjanci podjęli działania operacyjne i doprowadzili do zatrzymania najpierw 24-latka. Zabezpieczyli narkotyki znajdujące się w mieszkaniu, w którym przebywał. Prawie 1350 g amfetaminy i 840 g marihuany. Ich wartość to ponad 65 tysięcy złotych. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzień później zatrzymano 25-latka w samochodzie na jednej z zielonogórskich ulic. Znaleziono przy nim dwa woreczki kokainy, pieniądze i kilka telefonów komórkowych. W mieszkaniu tego mężczyzny znaleziono kolejne narkotyki, pieniądze i telefony komórkowe oraz laptop. Zebrane materiały dowodowe pozwalają postawić mu zarzuty posiadania narkotyków oraz udziału w ich obrocie w znanych ilościach – wprowadzenie na rynek narkotyków o wartości 406 tys. zł. Za to grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22