Zielonogórscy policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg narkotyków

Tagi: brak tagów
2019-10-28
Zielonogórscy policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg narkotyków

Policjanci z Zielonej Góry z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy brali udział w obrocie znaczną ilością narkotyków.

Jeden z mężczyzn miał 2 kg narkotyków – amfetaminy oraz marihuany. Drugi mężczyzna usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu 24 kg amfetaminy i marihuany. Obydwaj są aresztowani na 3 miesiące.

Jest to wynikiem akcji policji, która w ostatnim czasie zbierała i weryfikowała informacje operacyjne na temat mężczyzn, którzy mieli sprzedawać środki odurzające i psychotropowe na duża skalę na ternie naszego miasta.

Po ustaleniu miejsca pobytu mężczyzn policjanci podjęli działania operacyjne i doprowadzili do zatrzymania najpierw 24-latka. Zabezpieczyli narkotyki znajdujące się w mieszkaniu, w którym przebywał. Prawie 1350 g amfetaminy i 840 g marihuany. Ich wartość to ponad 65 tysięcy złotych. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzień później zatrzymano 25-latka w samochodzie na jednej z zielonogórskich ulic. Znaleziono przy nim dwa woreczki kokainy, pieniądze i kilka telefonów komórkowych. W mieszkaniu tego mężczyzny znaleziono kolejne narkotyki, pieniądze i telefony komórkowe oraz laptop. Zebrane materiały dowodowe pozwalają postawić mu zarzuty posiadania narkotyków oraz udziału w ich obrocie w znanych ilościach – wprowadzenie na rynek narkotyków o wartości 406 tys. zł. Za to grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21