Zielonogórska Policja ostrzega – uważajcie na złodziei podczas Winobrania!

Tagi: brak tagów
2022-09-02
Zielonogórska Policja ostrzega – uważajcie na złodziei podczas Winobrania!

Już jutro rozpoczną się Dni Zielonej Góry. Winobranie to jednak również okazja dla różnego rodzaju złodziei, przed którymi ostrzega KMP Zielona Góra. Pamiętajmy o tym, że taka okazja jest bardzo kusząca dla kieszonkowców i będą oni starali się wykorzystać naszą nieuwagę.

Łupem złodziei mogą paść telefony komórkowe, portfele czy saszetki. Dlatego warto zwrócić uwagę na cenne rzeczy, które mamy podczas Winobrania ze sobą i odpowiednio je zabezpieczyć.

KMP Zielona Góra radzi, aby uważać na tłok i nie pozostawiać rzeczy bez nadzoru. Nosić zamkniętą dobrze torebkę i telefon w miejscu, w którym nie będzie łatwo dostępny. Tylna kieszeń naszych spodni nie jest zbyt bezpiecznym miejscem do przenoszenia telefonu w tłumie ludzi. Bardzo łatwo jest nam go wyjąć i to bez zwracania na to naszej uwagi.

Złodzieje nie będą operować jedynie na deptaku. Pamiętajmy o tym, że możemy napotkać na nich również w komunikacji miejskiej, w sklepach czy na przystankach. Każde miejsce, w którym tworzy się lekki tłum ludzi jest dobrą okazja do próby kradzieży przez złodzieja.

Zielonogórscy policjanci będą przeciwdziałać kradzieżom kieszonkowym. Warto pamiętać o systemie monitoringu, który funkcjonuje w mieście. Nagrania z tych kamer mogą pomóc w identyfikacji przestępców.

Co zrobić, gdy padniemy ofiarą kieszonkowca?

W zależności od tego, czy skradziono nam portfel czy telefon, powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z bankiem w celu zastrzeżenia karty płatniczej i operatorem, aby zablokować kartę SIM. Następnie udajemy się do jednostki policji, gdzie możemy złożyć zawiadomienie o kradzieży.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze znajduje się na ulicy Partyzantów 40. Z miejskiego deptaka piechotą dojdziemy w to miejsce w około 25 minut. Nieco bliżej znajduje się II Komisariat Policji na ulicy Szarych Szeregów 8. Z deptaka to ok. 20 minut spaceru.

  • https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/42786,Podczas-Winobrania-uwazaj-na-zlodzieja.html

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22