Zielonogórska Policja ostrzega – uważajcie na złodziei podczas Winobrania!

Tagi: brak tagów
2022-09-02
Zielonogórska Policja ostrzega – uważajcie na złodziei podczas Winobrania!

Już jutro rozpoczną się Dni Zielonej Góry. Winobranie to jednak również okazja dla różnego rodzaju złodziei, przed którymi ostrzega KMP Zielona Góra. Pamiętajmy o tym, że taka okazja jest bardzo kusząca dla kieszonkowców i będą oni starali się wykorzystać naszą nieuwagę.

Łupem złodziei mogą paść telefony komórkowe, portfele czy saszetki. Dlatego warto zwrócić uwagę na cenne rzeczy, które mamy podczas Winobrania ze sobą i odpowiednio je zabezpieczyć.

KMP Zielona Góra radzi, aby uważać na tłok i nie pozostawiać rzeczy bez nadzoru. Nosić zamkniętą dobrze torebkę i telefon w miejscu, w którym nie będzie łatwo dostępny. Tylna kieszeń naszych spodni nie jest zbyt bezpiecznym miejscem do przenoszenia telefonu w tłumie ludzi. Bardzo łatwo jest nam go wyjąć i to bez zwracania na to naszej uwagi.

Złodzieje nie będą operować jedynie na deptaku. Pamiętajmy o tym, że możemy napotkać na nich również w komunikacji miejskiej, w sklepach czy na przystankach. Każde miejsce, w którym tworzy się lekki tłum ludzi jest dobrą okazja do próby kradzieży przez złodzieja.

Zielonogórscy policjanci będą przeciwdziałać kradzieżom kieszonkowym. Warto pamiętać o systemie monitoringu, który funkcjonuje w mieście. Nagrania z tych kamer mogą pomóc w identyfikacji przestępców.

Co zrobić, gdy padniemy ofiarą kieszonkowca?

W zależności od tego, czy skradziono nam portfel czy telefon, powinniśmy niezwłocznie skontaktować się z bankiem w celu zastrzeżenia karty płatniczej i operatorem, aby zablokować kartę SIM. Następnie udajemy się do jednostki policji, gdzie możemy złożyć zawiadomienie o kradzieży.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze znajduje się na ulicy Partyzantów 40. Z miejskiego deptaka piechotą dojdziemy w to miejsce w około 25 minut. Nieco bliżej znajduje się II Komisariat Policji na ulicy Szarych Szeregów 8. Z deptaka to ok. 20 minut spaceru.

  • https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/42786,Podczas-Winobrania-uwazaj-na-zlodzieja.html

Przeczytaj również

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21