Zielonogórska policja przypomina o oznakowaniu na terenie szpitala

Tagi: brak tagów
2024-02-02
Zielonogórska policja przypomina o oznakowaniu na terenie szpitala

Policja apeluje o przestrzeganie zasad parkowania

Policja Zielona Góra informuje o ważnych zmianach na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. W związku z trwającymi pracami i przebudową wewnętrznego układu komunikacyjnego oraz infrastruktury, na terenie szpitala wprowadzono nowe oznakowanie drogowe. Zmiany te mają na celu usprawnienie ruchu i dostęp do szpitala, jednakże pojawił się problem z kierowcami ignorującymi nowe znaki drogowe.

Zmiana oznakowania – co należy wiedzieć?

Wiele miejsc na terenie szpitala objętych jest teraz zakazem zatrzymywania się, co zostało jasno zaznaczone poprzez zmienione oznakowanie. Policjanci ruchu drogowego od kilku dni aktywnie patrolują parkingi szpitalne, informując kierowców o nowych przepisach oraz konsekwencjach ich nieprzestrzegania.

Niestosowanie się do znaków może być kosztowne

Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe B-36, pod którymi znajduje się tabliczka informująca o możliwości odholowania pojazdu. Odholowanie pojazdu pozostawionego w miejscu zabronionym odbywa się na koszt właściciela. Policja apeluje, aby nie ignorować oznakowania i nie pozostawiać pojazdów w miejscach, gdzie mogą one utrudniać ruch pojazdom uprzywilejowanym, w tym karetkom pogotowia.

Apel do kierowców

Policja wzywa wszystkich kierujących do zwiększonej uwagi i przestrzegania nowych zasad parkowania. Zaparkowane w niewłaściwych miejscach pojazdy mogą znacząco utrudnić lub nawet uniemożliwić szybką pomoc medyczną, co w skrajnych przypadkach może zagrażać życiu i zdrowiu pacjentów.

Pamiętajmy, że odpowiedzialne zachowanie na drodze to podstawa bezpieczeństwa i sprawnego funkcjonowania każdej instytucji, zwłaszcza tak ważnej jak szpital. Dlatego też, zastosujmy się do apelu Policji i przestrzegajmy nowego oznakowania.

Źródło: Policja Zielona Góra

Przeczytaj również

Uwaga kierowcy! Blokada S3 trwa dłużej niż planowano Policja Zielona Góra poinformowała o przedłużeniu blokady trasy S3 na wysokości Sulechowa aż do jutra, 21 lutego…

Aktualności 2024-02-20

Nowy parking przy kąpielisku w Ochli zapewni dodatkowe 420 miejsc parkingowych, znacznie ułatwiając dostęp do lokalizacji rekreacyjnej H2Ochla. Za realizację projektu odpowiada Exalo, firma z…

Aktualności 2024-02-20

W Zielonej Górze dzięki inicjatywie kibiców i wsparciu Budżetu Obywatelskiego powstanie minitor treningowy dla najmłodszych adeptów szkółki żużlowej. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby szkoleniowe…

Aktualności 2024-02-20