Rodzina zatruła się tlenkiem węgla. Trafiła do szpitala.

Tagi: brak tagów
2019-11-24
Rodzina zatruła się tlenkiem węgla. Trafiła do szpitala.

Niespełna kilka dni temu pisaliśmy o tym czym jest tlenek węgla, jakie zagrożenie niesie i jak się przed nim chronić. Dzisiaj serwis TVP3 Gorzów Wielkopolski podał informację o zatruciu czadem czteroosobowej rodziny.

Do zatrucia doszło w mieszkaniu na ulicy Leopolda Staffa. Cała rodzina poczuła się źle, jedno z dzieci zemdlało. Wezwano pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Stwierdzono obecność tlenku węgla. Prawdopodobnie pochodzi on z junkersa, który znajdował się w mieszkaniu.

Dlatego chcielibyśmy jeszcze raz Was ostrzec. Tlenek węgla powstaje tam gdzie dochodzi do spalania węgla, ale również innych paliw jak gazu ziemnego. Zimą wiele osób zamyka szczelnie okna, zatyka nawet wywietrzniki. Przez to zakłócona jest cyrkulacja powietrza, a zbyt mała ilość tlenu powoduje pojawienie się tlenku węgla, który jest toksycznym produktem spalania wynikającym ze zbyt małej ilości tlenu.

Najprostszym sposobem aby się przed tym chronić jest dbanie o wietrzenie mieszkania i kotłowni, a również zamontowanie czujnika czadu. To wydatek rzędu 150 zł jeśli chodzi o dobrej jakości czujnik. Wydatek ten jednak może ocalić Wam życie. Więcej na temat czadu dowiecie się tutaj.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22