Zielona Góra – aplikacja do zgłaszania usterek i napraw w mieście

Tagi: brak tagów
2023-02-28
Zielona Góra – aplikacja do zgłaszania usterek i napraw w mieście

Zgłaszanie usterek i napraw w Zielonej Górze będzie jeszcze łatwiejsze. Od 1 marca rusza aplikacja TransparentneJST. Pozwala ona na zgłoszenie za pomocą smartfona usterek w mieście. Widzisz niedziałającą latarnię, połamaną ławkę, dziurę w drodze lub chodniku? Wystarczy, że skorzystasz z aplikacji. Nie musisz nigdzie dzwonić, wysyłać maili. Zrobisz wszystko za pomocą TransparentneJST. To bardzo łatwa droga do tego, aby każdy mieszkaniec mógł zadbać o stan naszego miasta.

Aplikacja TransparentneJST w Zielonej Górze

Aplikację można pobrać na telefony z iOS oraz Android. Poniżej znajduje się infografika przygotowana przez Urząd Miasta Zielona Góra, na której znajdziecie kody QR do pobrania aplikacji. Wystarczy zeskanować je aparatem w swoim telefonie.

Po zainstalowaniu aplikacji i uruchomieniu jej, będziemy musieli zapoznać się z regulaminem i polityką prywatności, a następnie potwierdzić je. Następnie wybieramy jeden z dostępnych samorządów. W naszym przypadku będzie to oczywiście „Miasto Zielona Góra”.

Po wybraniu naszego miasta będziemy mieli do wyboru trzy opcje. Konsutlacje, Ogłoszenia oraz Zgłoszenia. Chcą zgłosić usterkę w mieście oczywiście korzystamy z opcji „Zgłoszenia”. Po jej wybraniu otworzy się mapa, która pokaże naszą aktualną lokalizację. Aby zgłosić usterkę, musimy jednak się zalogować. W tym celu możemy skorzystać np. z konta Google lub utworzyć konto przez e-mail.

Po zalogowaniu się, będziemy mogli dokonać zgłoszenia. Nasza lokalizacja będzie już automatycznie dodana. Wystarczy tylko krótko opisać zgłoszenie, wybrać kategorię np. „awarie oświetlenia ulicznego”, a następnie dodać zdjęcie. Po kliknięciu „Dodaj zdjęcie” otworzy się nasz aparat w telefonie. Możemy też dodać zdjęcie, które już wcześniej zrobiliśmy i jest w naszej galerii.

Pracownicy miejscy nie mogą być w każdym miejscu. Dlatego ważny jest sam głos mieszkańców. Dzięki aplikacji wygodnie możemy zgłaszać wszelkie usterki, których naprawą będzie mogło zająć się miasto. Co więcej, nasze zgłoszenie będziemy mogli śledzić, a więc będziemy widzieć, jaki jest nasz realny wpływ na naprawę. Jaki jest jej status i kiedy zostanie ona zrealizowana.

Pamiętajcie o tym, że oczywiście nadal takich zgłoszeń można dokonywać inną drogą np. przez maila. Więcej na ten temat dowiecie się w artykule, który podminowany jest niżej.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22